Ćwiczenia dla piłkarzy na siłowni

Ćwiczenia dla piłkarzy na siłowni

Większość początkujących piłkarzy jest utwierdzona w przekonaniu, że zostanie profesjonalistą wymaga jedynie ciężkiej pracy na boisku. W praktyce nie jest to jednak prawda, albowiem odniesienie sukcesu w piłce nożnej musi być poparte również pracą nad swoją psychiką, zdrową dietą, a także ćwiczeniami na siłowni. Które z nich mają największe znaczenie i w jaki sposób je wykonać, aby prawidłowo rozwijać swoje ciało?

Podciąganie na drążku – przepis na odniesienie sukcesu

Jednym z najciekawszych ćwiczeń zarówno dla amatorskich, jak i profesjonalnych piłkarzy, jest podciąganie na drążku. Aby dawało ono zamierzone skutki, powinno być wykonywane w trzech seriach po około 10 powtórzeń na jedną serię. Wiele osób uważa, że ćwiczenie to wpływa wyłącznie na wyrzeźbienie mięśni pleców, aczkolwiek w rzeczywistości nie jest to prawda. Podciąganie na drążku ma bowiem wiele atutów i regularnie wykonywane poprawia estetykę ramion, klatki piersiowej, a nawet pośladków. Ćwiczenie to jest rekomendowane przede wszystkim dla piłkarzy, którzy narzekają na deficyt masy mięśniowej. Dzięki niemu możliwa jest bowiem szybka poprawa swojej siły oraz sprawienie, że pojedynki bark w bark na boisku będą o wiele łatwiejsze. Trzeba jednak pamiętać, aby ćwiczenie to wykonywać w prawidłowy sposób. W tym celu należy powoli i dokładnie ugiąć ramiona oraz przyciągnąć klatkę do drążka, zachowując spięte mięśnie brzucha i nóg.

 Przysiad bułgarski – idealne ćwiczenie dla wszystkich piłkarzy

Wielu piłkarzy zapomina o regularnym wykonywaniu przysiadu bułgarskiego, jednak jest to poważny błąd. Ćwiczenie to daje bowiem fenomenalne efekty i umożliwia wyraźną poprawę swojego poziomu. Co istotne, przysiady bułgarskie różnią się od standardowych przysiadów, albowiem są wykonywane na jednej, a nie na dwóch nogach. Aby prawidłowo je wykonać, należy umieścić jedną nogę na podłożu, natomiast drugą – z tyłu na podwyższeniu. Podczas wykonywania tego ćwiczenia klatka piersiowa musi być wypięta do przodu, a pośladki napięte. Aby zwiększyć efekty, warto dodać hantle, gdyż poprawią one siłę w rękach. Głównym zadaniem przysiadu bułgarskiego jest urozmaicenie treningu na dolne partie mięśniowe. Regularnie wykonywane przysiady bułgarskie mogą nie tylko poprawić zdolności piłkarza, ale też zniwelować ryzyko kontuzji w przyszłości. Angażują one bowiem mięśnie czworogłowe uda i uodparniają je na ewentualne urazy.

Pompki z klaśnięciem – doskonała metoda dla osób trenujących piłkę nożną

Jednym z najważniejszych ćwiczeń w treningu siłowym są pompki. Standardowe pompki czy nawet pompki diamentowe nie są jednak specjalnie skomplikowane, a ich wykonywanie po pewnym czasie może być lekko monotonne. Aby dodać do swoich treningów nuty szaleństwa, warto zdecydować się na wykonywanie pompek z klaśnięciem. Prawidłowe realizowanie tego ćwiczenia nie jest łatwym zadaniem, jednak daje ono świetne efekty. Są one bardzo podobne do standardowych pompek, aczkolwiek w fazie podnoszenia obligatoryjne jest wykonanie dynamicznego ruchu w górę, aby przed opadnięciem zdążyć klasnąć w dłonie. Ćwiczenie to poprawia zarówno siłę mięśni, jak i aktywację nerwową. Aby było ono bezpieczne, warto uczyć się go na materacu bądź innej miękkiej powierzchni, która uchroni przed bolesnym upadkiem na twarz.

Praca na siłowni to niezbędnik u każdego piłkarza. Oprócz standardowych i najbardziej popularnych ćwiczeń warto jednak poszukać odmiany, która wprowadzi większą różnorodność do planów treningowych. W tym celu najlepiej zdecydować się na podciąganie na drążku, przysiady bułgarskie bądź pompki z klaśnięciem.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem najlepsibukmacherzy.pl, gdzie można znaleźć najlepsze polskie strony do obstawiania meczów online.

Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach sportowych jest dozwolone wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Upewnij się, że grasz tylko u legalnych bukmacherów posiadających stosowne licencje. Warto mieć na uwadze, że hazard może prowadzić do uzależnienia.