☰ Oferta O nas/Kontakt ☰

 

 

BLOG

 

Don't be a boss, be a leader!

Author: Brigette Hyacinth, The Future of Leadership: Rise of Automation, Robotics and Artificial Intelligence ►►►

 

 

 

"Procesowo, kompleksowo, zwinnie..."

O wyzwaniach stojących przed najwyższą kadrą menedżerską w październikowym numerze "Personelu Plus" pisze Joanna Małachowska, konsultant ds. klienta korporacyjnego CoachWise™ oraz Dariusz Gębarowski, executive manager z 25-letnim doświadczeniem w miedzynarodowych organizacjach. ►►►

 

 

"Coaching kariery w rękach współczesnego HR-owca"

Artykuł Katarzyny Makuch - Marowskiej, konsultanki CoachWise™, który ukazał się na łamach miesięcznika "Personel Plus".►►►

 

 

Recenzja książki Don Miguel Ruiz "Cztery umowy"

Jak pisze Don Miguel Ruiz  w książce „Cztery umowy”, człowiek jest jedynym stworzeniem, które wielokrotnie płaci za ten sam popełniony błąd. Kto jest tak okrutny, żeby karać nas wielokrotnie ? ►►►

 


 

 

 

Jakie korzyści mentoring przynosi wszystkim graczom? - spojrzenie na branżę IT
Mentoring to relacja między dwiema osobami, której celem jest nauka i rozwój mentee. (…) Ale członkiem tej „gry” jest również sama organizacja.  Zapraszamy do lektury artykułów o tym, w jaki sposób programy mentoringowe pomagają firmom w rozwoju.
►►► 

 

 

PERSONEL PLUS
HR-owiec coraz lepiej obuty - budowanie coachingowych kompetencji HR-u

Artykuł Katarzyny Makuch-Marowskiej, Sławki Smith i Dagmary Karolak Kowalskiej z CoachWise S.A.
►►►

 

 

PERSONEL I ZARZĄDZANIE
Trzy oblicza coachingu

Artykuł Haliny Guryn, który ukazał się w miesięczniku "Personel i Zarządzanie"
►►►

 

 

Jak funkcjonuje mentoring na świecie?
Obserwujemy profesjonalizację mentoringu na świecie. Zmienia się jego postrzeganie z nieformalnej relacji między mistrzem a uczniem do bardziej formalnej roli lub zawodu, opisanych poprzez zasady i etykę. Mentoring szczególnie mocno rozwija się w organizacjach, ponieważ umożliwia wzrost i rozwój pracowników  poprzez zasoby i relacje wewnętrzne. Jest sporo organizacji zajmujących się wspieraniem mentorów i promujących dobre praktyki – oto wybrane z nich dotyczące procesu i postawy mentora.
►►►

 

 

Przez coaching do mentoringu
– wywiad z Anną Karecką, dyrektorem ds. rozwoju i coachingu w Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o.

Jej pasją jest rozwój ludzi. Dlatego inwestuje swój czas w ciągłe doskonalenie siebie i procesów rozwojowych w organizacji. Jest akredytowanym coachem w International Coach Federation na poziomie PCC (Professional Certified Coach).
►►►

 

 

Mentoring jako forma wykorzystania wewnętrznego potencjału organizacji
Wywiad z Grzegorzem Skibńskim, Dyrektorem Departamentu Opeacji Kadrowych Citi Handlowy
►►►

 

 

Centrum Zarządzania Coachingiem – co to jest i jakie ma zadania?
Artykuł Dagmary Karolak - Kowalskiej, Konsultanta CoachWise™
 
Decyzja zapadła… wdrażamy coaching! Gdy firma zdecyduje o tym, że warto (a my wiemy, że tak), inicjowanych jest wiele działań przygotowawczych. Powoływany zostaje zespół roboczy, pozyskuje się liderów opinii. Powstają koncepcje i procedury dotyczące planowanych działań projektowych – definiowany jest cel i zakres projektu, role w procesie, przygotowywana zostaje komunikacja. Na tym wstępnym etapie szczególnie ważne wydaje się skonstruowanie zespołu – wstępnie roboczego, a docelowo – zarządzającego coachingiem w organizacji. Na czym może polegać rola takiego zespołu, który my lubimy nazywać Centrum Zarządzania Coachingiem?
►►►

 

 

COACHWISE™ to coś więcej niż sposób prowadzenia coachingu
CoachWise™  to całościowa metodyka pozwalająca na prowadzenie skutecznych interakcji o charakterze rozwojowym. Wielowymiarowa, ale jednocześnie na tyle uporządkowana i uniwersalna, aby dawać się zastosować w obszarze przywództwa, facylitacji zmian, wspierania rozwoju indywidualnego, zespołowego i organizacyjnego. Jako metoda coachingu opisuje nie tylko strategię działania coacha, ale także kształcenia, doskonalenia i rozwijania zrównoważonego podejścia do praktyki.
►►►

 

 

Model CoachWise Mentoring™
Metoda CoachWise™ opisuje dwa najważniejsze aspekty mentoringu: zarządzanie mentoringiem w organizacji oraz profesjonalne prowadzenie relacji mentoringowej.
►►►

 

 

4 Filary CoachWise™ – kompleksowe spojrzenie na wdrażanie i stosowanie coachingu w organizacji
Kluczowym założeniem w myśleniu o wdrażaniu coachingu jest traktowanie go jako szerokiego obszaru metodycznego,  nie zaś jako techniki,  metody czy narzędzia. Coaching może bowiem skutecznie wspierać  wiele różnorodnych biznesowych procesów zarządzania: ocenę okresową, planowanie rozwoju, zmiany organizacyjne, zarządzanie projektami.
►►►

 

 

 

Wartość superwizji i akredytacji  w procesie rozwojowym coacha
Tak jak w przeszłości rolę mentorów nad czeladnikami pełnili mistrzowie, a kwalifikacje zawodowe potwierdzane były egzaminem danego cechu, tak dziś coachowie mogą skorzystać z wiedzy i doświadczenia kolegów po fachu. ►►►

 

 

Akredytacja programów szkoleniowych na poziomie ACTP w ICF 
Wywiad z Georgem Rogers'em– Director of Credentialing and Program Accreditation w International Coach Federation

Czy warto dziś ubiegać się o akredytację? Czy w obecnych czasach, kiedy coaching jest coraz bardziej znany, popularny i potrzebny, a na rynku wciąż przybywa nowych coachów, jest ona potrzebna, czy wręcz niezbędna? Co decyduje o jakości programu i jak odnaleźć się w tym gąszczu informacji? Na te i inne pytania szukamy odpowiedzi w poniższym wywiadzie. ►►►

Liderzy XXI wieku
Nie jest prawdą, że prawdziwi liderzy charakteryzują się określonymi cechami osobowości, nie jest także prawdą, że talent do przewodzenia można wyssać z mlekiem matki.
Każdy może przewodzić równie skutecznie, ważne, aby obudzić w sobie tę predyspozycję i stale nad nią pracować. ►►►CoachWise™ w służbie przedsiębiorczości - „Od Jaskiniowca do Przedsiębiorcy”
Artykuł Adriana Migonia, Prezesa Youth Business Poland

Definicji przedsiębiorczości  jest wiele -  jedna z nich mówi na przykład, że” przedsiębiorczość to cecha charakteru lub zespół cech w grupie i zachowań właściwych przede wszystkim dla przedsiębiorców” (wg Wikipedii). Doświadczenia CoachWise™ zgadzają się z powyżej przedstawioną definicją i nadają jej szerszy kontekst, zwracając uwagę na etymologię słowa przedsiębiorca – dzieli się ono na trzy człony „przed, się, biorca” –  czyli osoba która „bierze coś przed siebie”. W CoachWise™ tłumaczymy zachowania przedsiębiorcze jako ewolucyjne zdolności adaptacyjne, gdyż chodzi o - „ branie losu we własne ręce”. ►►►W Szwecji to oczywiste: bez egzaminu - żadna akredytacja, bez akredytacji - żaden coach
Artykuł Kristiny Dabrowskiej Haugsand, ICF PCC, CPCC Superwizora CoachWise™

Mieszkam w Szwecji, która ma cztery razy mniej obywateli niż Polska, a ponad 500 akredytowanych przez ICF coachów (najwiecej w  Europie).  Mamy tak wielu kandydatów na ACC, że oczekiwanie na  egzamin po szwedzku trwa co najmniej 7 miesięcy. ►►►Umiejętności coachingowe menedżerów – doświadczenia dużych organizacji
Rozmowa Ewy Zięciny, ICF PCC, Coacha, Superwizora i Trenera CoachWise™, z Anną Karecką, Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o. i Anną Brulińską-Gierycz, ING Bank Śląski ►►►Szef ma inspirować - szkolenie umiejętności coachingowych wzmacnia cechy przywódcze
Artykuł Doroty Czerwińskiej opublikowany w Pulsie Biznesu
Publikacja zwraca uwagę na narosłe wokół coachingu nieporozumienia, zauważa różnicę między coachingiem, jako takim a umiejętnościami coachingowymi. wskazuje na korzyści, jakie daje szkolenie z tego zakresu. Nie można jednak popadać w nadmierny entuzjazm, ponieważ aby w pełni wykorzystywać umiejętności coachingowe, należy mieć do tego predyspozycje i konkretne zdolności interpersonalne ►►►„Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie”
Inspirująca książka Paula Ardena

Od lat myślimy o sobie, życiu i podejmowanych decyzjach logicznie, rozsądnie, tak, jak wpoili nam to zatroskani o naszą przyszłość rodzice. Jesteśmy rozsądni, wykształceni, profesjonalni…  Jak setki i tysiące innych. Nie pozwalamy sobie wyjść poza jedynie słuszne schematy, bo presja (nie tylko płynąca z zewnątrz!) stosowania tzw. „właściwych rozwiązań” jest ogromna. Paul Arden, wybitny specjalista od reklamy, ma na to radę: „Cokolwiek myślisz pomyśl odwrotnie”. Nie idź na studia, odejdź z pracy, zacznij od działania, walnij głową w mur… To tylko niektóre z propozycji.
Przewrotnie, zabawnie, inspirująco… Do tego krótko i trafnie.
Antyporadnik. Doskonała książka do trzymania w służbowej szufladzie i sięgania po kilka zdań przy drugim śniadaniu albo kiedy wszystkiego mamy dość! Świetne narzędzie terapeutyczne dla więźniów korporacji i ich szefów. Taki podręczny coach, który bezpośrednio nie angażuje się w sprawy, a pomaga zobaczyć je z różnych stron. Gorąco polecamy!


 

drukuj

ZAUFALI NAM:

fader

08.05.201014:37

Paweł

Slideshow

 

 

CMS, hosting - Maxus Net Communications 2007