☰ Oferta O nas/Kontakt ☰

 

strona główna>

Prawdziwi twardziele płaczą

 

 

Prawdziwi "twardziele" płaczą!
 

 
„Łzy są rodzajem języka, podstawową, a często pierwotną formą komunikacji” 
- pisze Lutz-Tom, w swojej książce „Płacz: naturalna i kulturowych historia łez”.

Wyobraź sobie, szefa, który mówi Ci, że spodziewa się, iż możesz czasami płakać. Jeśli nie będziesz tego robił,• postara się znaleźć Ci dobrą pracę, ale ... gdzie indziej.

To jest właśnie to! W świecie przepływów pieniężnych, marż miesięcznych, ciągnących się przez 12-miesięcy zaległości w zamówieniach, co ma płacz wspólnego z biznesem?

W The Neenan Company - wszystko.
Podstawą wszystkiego, co robimy, jest otwarta i szczera komunikacja, nie tylko pomysły i dane, ale także ludzkie uczucia. Wierzymy, że uczucia mogą być jak ukryte przeszkody, które utrudniają osiąganie celów, ale jeśli je uwolnimy - stają się kluczami do współpracy i zrozumienia. Skuteczne projektowanie i budowanie obiektów wymaga współpracy i zrozumienia. Jeśli architekci, kosztorysanci, podwykonawcy i wszyscy inni zatrudnieni pracownicy nie mogą komunikować się otwarcie, konsekwencje tego poniesie zarówno firma, jak i nasi klienci. Nawet gdy projektujemy i tworzymy lepsze budynki, uczucia są ważnym narzędziem, które pozwala nam to osiągać - dlatego właśnie płacz może być częścią udanego biznesu.

Płacz jest dokładnie tym, czego założyciel firmy - David Neenan, co sam powiedział do naszych 200 pracowników - czasami od nas oczekuje. Mówił o tym do nas w listopadzie w uzupełnieniu do jego warsztatu osobistego wzrostu – Business & You. Kilkoro naszych pracowników wyraziło dyskomfort w związku• z tym, że warsztat wywołuje takie głębokie uczucia, ale właściwie wszyscy uczestnicy doświadczyli głębokich emocji podczas trzydniowej sesji.

David, który jest zarówno prezesem firmy, jak i filozoficznym „poszukiwaczem”, zaczął warsztat od Sokratesa i jego definicji tego, co to znaczy być wolnym.

Tak, pracownicy firmy krajowego szczebla, zajmujący się projektowaniem i budowaniem,• rozważają myśli Sokratesa!

Według Sokratesa nasz los zależy od nas samych. Efekty naszej pracy zależą od naszych wyborów. Jeśli otworzymy się na swoje uczucia, doprowadzi nas to do pasji takiej jak ta, która napędza The Neenan Company. Trzeba być otwartym na emocjonalne odkrycia, aby znaleźć pasję. Ukrywanie uczuć jest jedną z największych przeszkód dla uczenia się i rozwijania• każdego, z kim pracujemy na co dzień. A więc śmiało ruszaj do przodu i … płacz. Jeśli nie możesz płakać, prawdopodobnie blokujesz siebie i swoją zdolność do otwarcia się na innych.


"Łatwiej jest przyjąć złe informacje, niż je dostarczać" - powiedział David.
Innymi słowy trudniej jest dawać, niż brać - pomyśl o tym przez chwilę. Wiele osób nawet nie rozważa możliwości wyrażania silnych emocji, ale my tak. To jest część tego, co nazywa się "Świadomym Biznesem" – jest to termin opracowany przez przyjaciela Davida – Freda Kofmana. Jak wyjaśnia David, nasza firma jest eksperymentem w kwestii, co to znaczy być człowiekiem i pracować. Jeśli jesteś wewnętrznie• zablokowany, jak możesz pracować z innymi i obdarzać ich zaufaniem? W pełni czujące istoty ludzkie uwalniają swoje uczucia,• nie ukrywają ich głęboko w sobie, aby potem niespodziewanie je uwolnić. To dość radykalne podejście.

"Łzy są najbardziej istotnym, a jednocześnie najbardziej ulotnym, najbardziej oczywistym, a jednocześnie najbardziej zagadkowym dowodem naszego życia emocjonalnego" mówi Tom Lutz, profesor• University of California Riverside, którego książka pod tytułem „Płacz” jest jedyną prawdziwą próbą naukowej oceny ludzkich łez. Lutz wskazuje między innymi, że ludzie są jedynymi zwierzętami, które płaczą z nie zawsze oczywistych powodów.•Zazwyczaj tak właśnie jest. •Płacz jest jednym ze sposobów ujawniania naszych najgłębszych lęków. Daje nam możliwość zobaczenia, co się za tymi lękami kryje.

"Płaczemy i zwodzimy – a robimy to nie dlatego, ze wiemy bez żadnych wątpliwości, co dokładnie czujemy” napisał Lutz w Los Angeles Times. Ludzie, którzy od lat pracowali nad rozpoznaniem własnych pasji, często dokładnie wiedzą, co kryje się za ich łzami (tak jak David), ale wielu, wielu innych jest często zaskoczonych swoim nagłym gniewem, smutkiem, rozpaczą – a nawet radością.

W The Neenan Company staramy się odkryć, co kryje się za łzami - poprzez podejmowanie świadomego wysiłku dla wyjaśnienia ich przyczyn, które często wiele mówią o naszych relacjach z innymi. Następnie zabieramy się do pracy współdziałając ze sobą• przy projektowaniu i budowaniu budynków.

Tak więc łzy są czasem spoiwem, które umacnia naszą firmę. I mimo, że w naszej kulturze łzy uznaje się na ogół za dowód smutku i rozpaczy, mogą być one podstawą pozytywnego wzrostu. Niezależnie od tego, czy są to łzy rozpaczy czy łzy radości - są zwiastunami nadziei.
"Bądź producentem nadziei, a nie jej konsumentem", powiedział nam David.
Brzmi dziwnie? Nie ujęlibyśmy tego inaczej. To jest właśnie to, co wyróżnia nasza firmę.
Prawdziwi „twardziele” płaczą.

Tłumaczenie na podstawie Eric Lucas, „Big folks do cry”, The Neenan Company Blog


David Neenan będzie gościem  konferencji Lideriada odbywającej się  7 czerwca br w Warszawie.

www.lideriada.pl.

Więcej o samej Lideriadzie
 

Zapraszamy także do przeczytania artykułu - Liderzy XXI wieku

 

Zobacz wszystkie nasze publikacje ...
 

drukuj

ZAUFALI NAM:

fader

08.05.201014:37

Paweł

Slideshow

 

 

CMS, hosting - Maxus Net Communications 2007